Včelí vosk je základním stavebním materiálem pro výrobu včelích pláství (neboli voštiny či souše). Typicky bývá žlutavý až žlutý a má charakteristickou medovou vůní.

Včely ho produkují voskotvornými žlázami ve formě malinkatých voskových šupinek, které k sobě dělnice dále slepují stavějí z nich plásty.

Aromatické svíčky

Vyrobeno ze 100% čistého včelího vosku. Krásně voní po medu, při hoření nevznikají a neunikají toxické zplodiny jako u svíček parafínových a vydrží déle hořet.

Svíčky ze včelího vosku pohlcují i pach tabákového dýmu a ionizují ovzduší a tak by se měly zapalovat tam, kde jsou elektrické přístroje jako televize a počítač.

Včelí vosk je opravdu vzácná přírodní látka s uklidňující vůní, takže svíčka z něj vyrobená je nejenom krásným dekoračním předmětem, ale zároveň i léčivým doplňkem.

Při delším skladování, nebo skladováním v chladu se na povrchu vytváří patina, tzv. voskový květ. Tento se odstraní se teplým vzduchem, např. fénem.

Na našem e-shopu najdete jak ručně točené voskové svíčky, tak i ručně odlévané voskové svíčky a figurky s přírodními, vánočními a dalšími různými motivy.