Náš rodinný provoz se nachází v malebné obci Nedašov, v chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Jedná se o oblast, která je známá svou panensky čistou přírodou a absencí jakéhokoliv průmyslu.

Bílé Karpaty jsou rozsáhlým územím při hranici mezi Českou a Slovenskou republikou, jež byla po staletí šetrně kultivována člověkem. Výsledkem jsou tisíce hektarů unikátních květnatých luk s nejbohatších výskytem orchidejí ve střední Evropě! Pestré louky prostupují solitérní stromy, staré ovocné sady, úrodná políčka a zahrady drobných zemědělců, původní lesy…

Bílé Karpaty jsou příkladnou ukázkou harmonického soužití člověka s přírodou. Mezinárodní kvality tohoto území ocenilo také UNESCO, které je v roce 1996 zařadilo na seznam biosférických rezervací.

Prohlédněte si jedinečnou krásu rostlin z Bílých Karpat na blogu naturephoto.cz!

103 druhů chráněných rostlin

Na bělokarpatských loukách se vyskytuje celkem 103 chráněných druhů cévnatých rostlin, z toho 27 v kategorii kriticky ohrožených, 37 silně ohrožených a 39 v kategorii ohrožených druhů.

Roste zde mimo jiné např:

Díky panensky čisté přírodě jsou i všechny naše včelí produkty jsou opravdu čisté, kvalitní a neznečištěné různými chemickými látkami a nezdravými příměsemi. Při jejich zpracování používáme nejmodernější postupy, kvalitní vybavení a klademe velký důraz na dodržování všech hygienických norem.